Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Jakub Multan w Galerii SZATNIA maj 2023

 

JAKUB MULTAN – artysta i przedsiębiorca, urodzony w Zielonej Górze. Studiował Bussines Management w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zajmuje się grafiką i malarstwem. Zainteresowanie sztukami artystycznymi rozbudził w nim ojciec. Jak sam mówi: "Mój ojciec prezentuje bardzo otwarty sposób myślenia, ogromne poczucie humoru i abstrakcyjną wyobraźnię".

 

Przyjęty styl malarski to pop-art. Autor specjalizuje się w portretach. Prace są oparte na zdjęciach i wykonane farbą akrylową na płótnie. Obrazy pozostają konsekwentne w swojej formie, kolorystyce i stylu. Ciasne kadrowanie, zgeometryzowane elementy i wysoka barwność, to główne cechy stylistyki wypracowanej przez artystę. Prezentowane postacie są rezultatem zainteresowań twórcy. "Chcę, aby mój obraz stanowił punkt wyjścia dla odbiorcy, do samodzielnego poszukiwania dalszej części historii".

 

Kontrastem dla jednorodnych kompozycji, są przemyślane otwarcia poszczególnych cykli malarskich. Spektakularność przeplata się z dynamiką, co stanowi o niepowtarzalności wydarzenia. Przygotowywane projekty są w pełni realizowane ze środków prywatnych autora. Artysta chętnie włącza się w lokalne działania charytatywne, bierze udział w wydarzeniach szkolnych poświęconych patronom placówek. W formie wolontariatu przeprowadza nietypowe warsztaty dla dzieci, seniorów czy osób niepełnosprawnych.

 

Jakub Multan tel. 789 128 361
Instagram: jakub_multan
www.multan.com.pl