Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2023/24

   

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników.

  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji elektronicznej do przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21  (wtorek, czwartek i piątek 8.00 - 13.00). Można się również kontkatować mailowo: magdalena.zarnecka@mdk.kalisz.pl

  >> więcej
 • TEŻ MAM TALENT... 17 listopada 2023

   

  Młodzieżowy Dom Kultury wraz z CHOPSEM już po raz szósty :) zapraszają do udziału w projekcie pod nazwą TEŻ MAM TALENT. Konkursowe szranki planujemy na 17 listopada 2023 r. na sali gimnastycznej MDK przy Teatralnej 3 o godz. 12.00.

   

  Zamiast oglądać i oklaskiwać innych - to Ty zrób coś kreatywnego - zaprezentuj swój talent, zainteresowania, pasje, hobby. Twój występ może mieć formę sceniczną, muzyczną lub plastyczną (piosenka, taniec, przemówienie, kabaret, iluzja, plakat, origami, rzeźba, itp.). Czekamy, do 10 listopada 2023 r., na zgłoszenia indywidualne i grupowe od uczniów szkół podstawowych.

   

  W załączeniu REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIOWA.

   

  >> więcej
 • Konkurs plastyczno-fotograficzny "Przyjaciel do Adopcji"

   

  Wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Kalisza, Miastem Kalisz i Kaliskim Schroniskiem już po raz drugi zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie pt. „Przyjaciel do Adopcji”, którego tematem jest wyjątkowa przyjaźń człowieka ze zwierzętami, w szczególności tymi przebywającymi w schroniskach. Chcemy zwrócić uwagę na trudną sytuację bezdomnych zwierząt i ich cierpienie. W tej edycji plastyczną formułę konkursu rozszerzamy o fotografię. Zdjęcia możecie wykonać na terenie kaliskiego schroniska po uzgodnieniu takiej wizyty najpóźniej dzień wcześniej (numer kontaktowy: 62 751 35 25, ul. Warszawska 95)

  Poprzez inicjatywę Młodzieżowych Radnych chcemy pokazać jak wielu czworonożnych przyjaciół czeka na kochający dom. Wasz udział w konkursie oraz propagowanie go wśród bliskich może sprawić, że nie jeden pies, czy też kot znajdzie swój bezpieczny kąt. Mamy nadzieję, że biorąc udział w konkursie zyskacie nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także przyczynicie się do tego, że podopieczni schroniska zyskają przyjaciół na całe życie. Może to właśnie Wy nimi będziecie?

  Szczegóły Konkursu w załączonym REGULAMINIE. Na prace czekamy w MDK przy Teatralnej 3 do 31 października 2023 r..

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków

   

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków, mogą wziąć w nim udział także uczniowie "0". Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której znajdą się wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku" w kwietniu 2024 r.. Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie. Na prace czekamy w MDK przy Teatralnej 3 :)

  LATO do 15 października 2023 r.

  JESIEŃ do 30 listopada 2023 r.

  ZIMA do 24 stycznia 2024 r.

  WIOSNA do 19 marca 2024 r.

   

  ...a na finale 2022/2023 bawiliśmy się TAK

  >> więcej
 • 23. Konkurs Plastyczny "Wolność bez nałogów"

   

  Już po raz dwudziesty trzeci :) Miasto Kalisz i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów".

  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kaliskich szkół podstawowych i średnich także artystycznych oraz wychowankowie placówek oświatowo - wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych. Czekamy także na zgłoszenia indywidualne. Prace należy dostarczyć do MDK ul. Teatralna 3 do 7 listopada, uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród planujemy na 13 grudnia w Galerii SZATNIA MDK. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie. Informacje zostaną także zamieszczone na stronie. REGULAMIN 2023 w załączeniu.

   

  WYNIKI 2022 TUTAJ, 2021 TUTAJ, 2020 TUTAJ, a tak wyglądało podsumowanie projektu w 2019 r. ... TUTAJ

   

  >> więcej