Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Koła

 • Kaliski Chór Nauczycielski

   

  OGŁASZA NABÓR NOWYCH CZŁONKÓW

   

  Chór istnieje od 10 lat, od początku prowadzony przez prof. Andrzej Ryłko, obecnie pod kierunkiem Małgorzaty Błaszczyk.

   

  Zapraszamy osoby lubiące piękny śpiew chóralny, ceniące sobie profesionalizm pracy i szeroki repertuar. Nasi członkowie to nie tylko nauczyciele, zespół ma charakter otwarty. W skład chóru wchodzą, zarówno muzycy, jak i amatorzy nie znający notacji muzycznej. Próby odbywają się w środy w sali kameralnej w Młodzieżowym Domu Kultury. Zapewniamy życzliwość i doskonałą atmosferę. Telefon kontaktowy: 507 064 820

   

  Aktualności na FACEBOOKU

  >> więcej
 • Pracownia taneczna

  Pracownia taneczna należy do tradycji MDK. Działa w niej wiele zespołów we wszystkich grupach wiekowych. Główne kierunki kształcenia to taniec współczesny (prowadzi je Pani Ewa Paczkowska i Magda Mazurowska), ludowy (o Teatrze Pieśni i Tańca PATRIMONIUM czytaj w odrębnej zakładce), grupa baletowa (pod opieką Pani Violetty Graczyk) oraz rytmika dla najmłodszych (Pani Magda Żarnecka).

  >> więcej
 • Patrimonium

  Teatr Pieśni i Tańca "Patrimonium"

  Teatr Pieśni i Tańca PATRIMONIUM (z łac. rodowy majątek, dziedzictwo) powstał we wrześniu 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu z inicjatywy jego dyrektora - Grażyny Dziedziak, przy wsparciu Stanisława Nowaka - Tarnawy - choreografa i pedagoga, który do marca 2013 roku pełnił rolę kierownika artystycznego zespołu. W marcu 2011 do składu kadry pedagogicznej dołączył choreograf i instruktor tańca ludowego - Piotr Morawski, który od 2013 r. do czerwca 2014 objął funkcję kierownika artystycznego PATRIMONIUM. Obecnie Teatr pracuje pod kierownictwem Pani Violetty Graczyk, współpracującej z zespołem od samego początku w roli specjalisty od tańca klasycznego.

  >> więcej
 • Pracownia teatralna

  W MDK działają zespoły teatralne: młodzieżowy i dziecięcy pod kierunkiem Rafała Paczkowskiego oraz lalkowy dla najmłodszych, który prowadzi p. Majka Graf. Główny cel wszystkich zajęć teatralnych to rozwijanie umiejętności aktorskich i reżyserskich, a także kształtowanie wrażliwośći na kulturę słowa, na wyraz artystyczny.

  Pan Rafał Paczkowski przyjmuje na zajęcia już IV klasistów i wzwyż:). Prowadzi także zajęcia z monodramu.

  Majka Graf w roku szkolny 2020/2021 rozpoczęła nową przygodę pt. "Teatr lalkowy z patyka i papieru"  dla 7 - 8 latków oraz TRENING UMIĘJETNOŚCI SPOŁECZNYCH  - doświadczanie przez poznawanie dla 13 - 15 latków.

  >> więcej
 • Pracownia wyrównawczo - terapeutyczne

  Zajęcia są dobrowolne, bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 7 - 13 lat z problemami szkolnymi . Duża część zajęć poświęcona jest na udzielanie pomocy w nauce - matematyka i język angielski. Młodszym dzieciom proponujemy ćwiczenia usprawniające umiejętność czytania, pisania, logicznego myślenia i wypowiadania się, rozwijają umiejętności matematyczne i językowe. Zajęcia pomagają walczyć z nieśmiałością, nadpobudliwością czy agresją. Zajęcia są prowadzone przez pedagogów (terapeutów): Małgorzatę Piechowiak i Beatę Paszak

  >> więcej
 • Koło szkutnicze

  W 2022 r. koło szkutnicze zakończyło swoją działalność. W czasie 70 - letniej aktywności w pracowni wybudowano: 7 kajaków, 24 jachty żaglowe, 7 motorówek oraz kilkaset modeli pływających.

  Migawki z życia koła szkutniczego znajdziecie na FACEBOOKU
  prowadzonym przez Pana Krzysztofa Czarcińskiego
  - instruktora związanego z MDK od 1976 r..

  >> więcej
 • Pracownia komputerowa

  Zajęcia w pracowni komputerowej MDK przeznaczone są dla dzieci od 7 do 10 roku życia. Odbywają się raz w tygodniu, w środy. Prowadzi je pan Daniel Zmyślony, który w przyjazny i ciekawy sposób oswaja najmłodszych z informatyką, przechodząc krok po kroku od zabawy do programowania.

  >> więcej
 • Pracownia muzyczna

  W pracowni muzycznej działa wiele różnych kół i zespołów. Najważniejsze kierunki to nauka gry na instrumentach - keyboardach, saksofonie, pianinie i gitarze, a także flecie oraz zajecia wokalne w ramach Studia Piosenki WOKALMANIA.

  >> więcej
 • Pracownia plastyczna

  Zajęcia plastyczne odbywaja się w kilu pracowniach (kilkanaście kół dziecięcych i młodzieżowych) od poniedziałku do piątku.

  >> więcej
 • Grupa "Tęcza"

  Realizacja zajęć, tematy oraz techniki plastyczne dobierane są w sposób umożliwiający indywidualny rozwój uczestnika i uwzględniający ograniczenia manualne. Chętne osoby niepełnosprawne także dorosłe, pragnące się integrować, serdecznie zapraszamy. Opiekunką grupy jest Pani Beata Solińska.

  >> więcej
 • Komunikat

  Z przykrością informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 w MDK nie będzie działała Pracownia Gimnastyki Korekcyjnej. Wszystkie chętne dzieci, które cenią sobie ruch, dbają o prawidłową postawę i mają potrzebę dotknięcia "bosą stopą" parkietu zapraszamy na zajęcia taneczne lub rytmikę dla najmłodszych. Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych,  są bezpłatne, obowiązuje jedynie składka na Radę Rodziców. Zapraszamy do kontaktu z p. Ewą Paczkowską, V. Graczyk lub Magdaleną Żarnecką.

  >> więcej
 • Pracownia języka niemieckiego

  W roku szkolnym 2023-2024 zajęcia z jęz. niemieckiego będą się odbywać we wtorki, środy i czwartki w 5 grupach:

  Zajęcia są bezpłatne, obowiązuje jedynie składka na Radę Rodziców! Dla uczestników zajęć możliwość udziału w wymianie polsko-niemieckiej organizowanej przez MDK Program nauki dostosowany do możliwości i potrzeb danej grupy Praca w małych grupach sprzyjająca indywidualizacji potrzeb uczniów

  Zapraszamy

  >> więcej
 • Pracownia języka angielskiego

  Zajęcia językowe odbywają się w kilku grupach, w zależności od wieku uczestnika i stopnia zaawansowania. Język angielski prowadzi Pan Tomasz Kubis.

  >> więcej
 • Młodzieżowe Studio Nagrań MDK Kalisz

  W załączeniu zasady korzystania i regulamin Młodzieżowego Studia Nagrań MDK Kalisz oraz formularze zgłoszenia nagrania dla szkół / placówek oraz zgłoszeń indywidualnych i zespołów.

  >> więcej