Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Artystyczny hat trick w Galerii SZATNIA MDK luty 2019

Jakub ma 15 lat i właśnie kończy gimnazjum. Zamierza szybko przebrnąć przez jedno z kaliskich liceów, by później otworzyć własny biznes. To żmudny i wymagający cierpliwości proces, tak samo jak tworzenie linorytów, których jest amatorem. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, najczęściej w przydomowej siłowni znajomych lub biegając po brzezińskich lasach.

Zuzanna to szesnastoletnia uczennica pierwszej klasy III LO w Kaliszu. Jej umiejętności znajdują zastosowanie w praktyce, chociażby w szkolnych prezentacjach i projektach. Od czasu do czasu projektuje tatuaże, maluje po kurtkach albo twarzach, niektóre prace przenosi jako nadruk na koszulki czy poduszki. Chwyta się różnych technik, ale zdecydowana większość kręci się wokół grafiki. Nie ma jeszcze pomysłu na siebie, ale jedno jest pewne – będzie starała się wykorzystać swój artystyczny potencjał.

Emilia, najstarsza z rodzeństwa, w tym roku podchodzi do matury. Przygotowuje się do niej również w III LO w Kaliszu. W weekendy uczęszcza na intensywne kursy rysunku do wrocławskiego „Domina”. Swój kunszt najczęściej pokazuje na czystych szkicach, ale zdarza się jej też bardziej poeksperymentować. Poszukuje swojej drogi życiowej, co nie jest proste, ale coraz bardziej przechyla się w stronę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

 

Potwierdzeniem dla talentów młodych artystów są nagrody i wyróżnienia zdobywane co roku w konkursach plastycznych, m.in. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat Dziecka”, Powiatowe Biennale Grafiki i Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży w Ostrowie Wlkp., Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda na kiju”, czy zakwalifikowanie się w roku szkolnym 2017/2018 do grona stypendystów dla wybitnie uzdolnionych Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.