Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

TO MY kwiecień 2018

Radość, uśmiech i duma objęły w posiadanie wszystkich uczestników wernisażu wystawy zatytułowanej „To My”, który odbył się w Galerii SZATNIA MDK w środę 25 kwietnia. Autorami prezentowanych prac byli uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 19 w Kaliszu. Te wybrane na wystawę, to tylko niewielka część ich dorobku artystycznego.

Jak podkreślają nauczyciele z „19”- zajęcia plastyczne są jednym ze sposobów wspomagających wszechstronny rozwój i ważnym elementem procesu rewalidacyjnego i terapeutycznego. Dlatego wciąż, w pracy z dziećmi i młodzieżą, poszukują nowych form ekspresji, w której najpełniej mogą się wyrazić ich niepełnosprawni podopieczni i możliwości prezentacji dorobku na zewnątrz, tak jak w Galerii SZATNIA, aby dostarczyć dodatkowy zastrzyk energii, witaminę zadowolenia i motywację do dalszego tworzenia.

Podziękowania i gratulacje wszystkim autorom, a było ich 51, oraz nauczycielom, pod których czujnym okiem prace powstały, wspólnie złożyli: p. Beata Paszak dyrektor MDK, p. Dagmara Kołacińska wicedyrektor SPS 19 i p. Krzysztof Jurek, reprezentujący Wydział Edukacji w Kaliszu. Miłą niespodziankę sprawiły uczniom z „Budowlanej” opiekunki Galerii SZATNIA. Panie: Bogusia Kowalczyk i Beata Solińska oprowadziły gości po MDK, pokazały nasze pracownie i urządziły zabawę w „żywe rzeźby”, a na koniec zaprosiły na warsztaty z gliną w roli głównej – już 9 maja.