Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Tylko DANCE ma SENS...

 

5 kwietnia 2024 r. na scenie CKiS w Kaliszu spotykają się tancerze z Kalisza i rejonu Południowej Wielkopolski. Przypominamy o terminie zgłoszeń - 22 marca. Szczegóły w REGULAMINIE w zakładce KONKURSY. Poniżej prezentujemy sylwetkę kolejnego jurora!

 

Witold Jurewicz


Pomysłodawca i twórca przeglądu tanecznego „Tylko Dance ma Sens”. Wieloletni nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Choreograf, pedagog i performer.

Od 1995-2010 roku Dyrektor Teatru Tańca Alter w Kaliszu, dla którego stworzył ponad 50 spektakli, które były nagradzane na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach i konkursach. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu, jednego z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce. Sędzia IDO. Od 1986 regularnie współpracuje z teatrami dramatycznymi, tworząc choreografię i ruch sceniczny. Od 2008 wykłada na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie w 2012 uzyskał stopień doktora.

Uczył na festiwalach i warsztatach tańca współczesnego w Polsce, Niemczech, Holandii, Białorusi, Rosji, Izraelu, Szwecji i na Litwie. Współtwórca -  Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego „Na Bosaka”. Od 2014 roku zasiada w jury Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie. Współtwórca pierwszej w Polsce specjalności tańca współczesnego z programem autorskim w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia i pracę z ciężarem jako podstawy do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała.

 

  • Witold Jurewicz, fot. Mariusz Marciniak