Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Rzeźba w MDK - kwiecień 2018

Wiosna to niezwykle inspirujący czas. Wraz z odradzającą się przyrodą, pojawiają się też nowe pomysły i nowe wyzwania. W takich właśnie okolicznościach powstał pomysł zaadoptowania części Galerii SZATNIA na pracownię rzeźbiarską. Już 12 kwietnia ruszyły pierwsze warsztaty dla młodzieży z pracowni plastycznej p. Bogusi Kowalczyk. Do projektu zostali zaproszeni również młodsi twórcy, którzy rozwijają swoje talenty w MDK pod kierunkiem p. Marty Dutki oraz p. Beaty Solińskiej. W warsztatach będą uczestniczyć również osoby niepełnosprawne z Grupy Plastycznej TĘCZA MDK.

Grupa młodzieżowa realizuje prace z gliny z zakresu rzeźby organicznej. Powstało już wiele ciekawych rozwiązań, które można zobaczyć w wersji roboczej w SZATNII. Następny etap to zmierzenie się z nieco trudniejszą techniką. Będą to projekty rzeźbiarskie z gipsu, na wykonanych wcześniej konstrukcjach drucianych.

Twórcza atmosfera i wszechobecny nieład są nieodłącznymi towarzyszami warsztatów z użyciem gliny. Tak właśnie jest obecnie w naszej nowo powstałej pracowni rzeźbiarskiej. Trudno uwierzyć, że w tym pomieszczeniu jeszcze niedawno była miła kawiarenka. I jak na wiosnę przystało, po zakończonej pracy, będą czekały nas MEGA prządki.