Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

ROBOZWIERZ - wernisaż 20 marca

 

 

W Galerii SZATNIA MDK odbyło się spotkanie jurorów Konkursu Plastycznego „ROBO-ZWIERZ”. Zadaniem uczestników było stworzenie formy przestrzennej, będącej połączeniem robota z wybranym przez siebie zwierzęciem z wykorzystaniem różnorodnych odpadów. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest p. Emilia Kuczyńska, która w Młodzieżowym Domu Kultury już wielokrotnie prezentowała swoje zamiłowanie do twórczych działań z upcyklingu.

 

W skład komisji konkursowej weszli: prof. UAM w Kaliszu, dr hab. Beata Kotecka, przedstawiciele Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej: Kalina Grabińska oraz Wojciech Zjawiony oraz dyrektor MDK – Beata Paszak.

 

Przed jurorami konkursu było bardzo trudne zadanie, ponieważ każda z nadesłanych prac okazała się wyjątkowa. Ich autorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością, kreatywnością oraz bardzo ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. W rezultacie z 173 nadesłanych na konkurs prac jury przyznało 15 równorzędnych nagród i 16 wyróżnień. Organizatorzy podjęli również decyzję o dopuszczeniu dodatkowo do konkursu prac osób z niepełnosprawnością oraz dzieci w wieku poniżej 9 lat i przyznali 8 nagród oraz 13 wyróżnień. Lista laureatów w załączonym PROTOKOLE.

 

Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom artystycznym gratulujemy i zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień, które odbędzie się w środę 20 marca o godzinie 16.00 w Galerii SZATNIA MDK, ul. Teatralna 3.