Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Nowy rok = nowa wystawa...styczeń 2019

Wystawą prac WERONIKI KOWALCZYK zainaugurowaliśmy nowy rok w Galerii SZATNIA MDK. Na wernisażu, w środę 9 stycznia, mieliśmy przyjemność gościć pana Mateusza Podsadnego Wiceprezydenta Miasta Kalisza, rodzinę Weroniki, jej przyjaciół i wielu miłośników sztuki. Gości powitała pani Beata Paszak - dyrektor MDK.

Autorka wystawy - Weronika - jest uczennicą III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, jednocześnie, z czego jesteśmy bardzo dumni, wieloletnią wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury. Początkowo swoje umiejętności kształciła pod okiem pani Bogusławy Kowalczyk. Obecnie doskonali się w pracowni pana Janusz Lewandowskiego. Prezentowane na wystawie prace: martwe natury w technice rysunkowej i malarskiej, studia postaci, czy też obrazy będące efektem różnorodnych poszukiwań twórczych, powstały  tylko w ostatnich dwóch latach. Weronika jest laureatką wielu konkursów plastycznych. Po maturze, a ta już za 100 dni!, planuje kontynuować swój rozwój na Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawę Weronice pomogły przygotować opiekunki galerii: Bogusława Kowalczyk i Beata Solińska, które również zadbały o miłą i ciepłą atmosferę. Rozmowy przy kawie i herbacie dopełnił przepyszny sernik, który upiekła Mama artystki oraz tort ufundowany przez przyjaciół. Atrakcją był mini recital Iwony Tomczak - koleżanki bohaterki wieczoru, również wychowanki MDK z pracowni gitary pana Borysa Przetakiewicza.

Wystawę w SZATNI można było oglądać do końca stycznia 2019.