Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Kaliski Chór Nauczycielski

Kaliski Chór Nauczycielski systematycznie podnosi poziom wykonawczy, co pozwala na realizację bardzo zróżnicowanego programu. W repertuarze zespołu są utwory z literatury chóralnej, zarówno polskiej, jak i światowej: angielskie, rosyjskie, francuskie, hiszpańskie, chińskie, obejmujące przekrój epok od muzyki średniowiecza aż do utworów literatury współczesnej.

Tak bogaty repertuar był prezentowany na koncertach w Kaliszu i Dobrzycy oraz na festiwalach, jak X Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Krasnowicach 2011, Ogólnopolski Festiwal Chórów Nauczycielskich 2012.

W lipcu 2013 Kaliski Chór Nauczycielski wziął udział w 50. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Austrii w Spittal a.d. Drau, gdzie w towarzystwie 9 chórów z całego świata przedstawił bogaty program muzyczny, złożony z utworów muzyki chóralnej polskiej i światowej.

27 września 2014 roku Kaliski Chór Nauczycielski pod dyrekcją prof. Andrzeja Ryłko zdobył w kategorii chórów mieszanych w IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej SACRA ECCLESIAE CANTIO - Tarnów 2014. Zespół wystąpił w towarzystwie 16 chórów z całej Polski, prezentując program złożony z utworów takich kompozytorów jak Józef Świder, Piotr Jańczak, Bernard Stieler oraz Ignaz Reimann. Prezentacja kaliskiego chóru została bardzo wysoko oceniona i nagrodzona, należy również podkreślić, iż nie została przyznana I. nagroda.