Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Galeria SZATNIA MDK kwiecień 2017

W kwietniu w Galerii SZATNIA MDK można było zobaczyć niecodzienną wystawę autorstwa Adriana Kempy. OBIEKTY UŻYTECZNE to instalacja site-specific stworzona z myślą o prezentacji w naszej placówce. Obiekty, zestawione z rzeźbiarsko zakomponowanych brył oraz książek i magazynów o sztuce, pozwoliły młodym użytkownikom odkrywać tajniki sztuki, architektury i projektowania. Były też próbą odpowiedzi na pytania:

Czym jest OBIEKT? Czym jest OBIEKT w sztuce? Czy OBIEKT można dotykać? 
Czy książka może być OBIEKTEM? Czy OBIEKT może być użyteczny?

Cały projekt OBIEKTY UŻYTECZNE  ma charakter edukacyjny. Złożą się na niego spotkania i warsztaty z młodzieżą, dotyczące wpływu sztuki na życie człowieka oraz podstaw tworzenia i projektowania.


Adrian Kempa -
urodził się w Kaliszu. Ukończył dyplomem Wydział Pedagogiczno - Artystyczny UAM w Poznaniu na kierunkach: Malarstwo i Edukacja artystyczna. Absolwent Liceum Plastycznego w Kaliszu. W swojej twórczości łączy materie, media, materiały, wchodzi w interakcje z przestrzenią. Swoje prace wystawiał na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, między innymi: Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego Rysować-Naturalnie (Wozownia w Toruniu), Salon Odrzuconych (PGS w Sopocie), Akumulacje 2017- Kaliskie Biennale Sztuki ( Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu), Tam jednak coś jest (Galeria Aula UAP), New yong art. (Camden Gallery, Londyn).

 

Site specific – dziedzina sztuki obejmująca dzieła sztuki stworzone z myślą o funkcjonowaniu w precyzyjnie określonym miejscu. Miejsce to zazwyczaj znane jest z góry – uwzględniane już w stadium projektowym samego dzieła.