Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

"Rozmowa duszy z naturą..." kwiecień 2022

 

Izabela Drzewiecka urodziła się 5 października 1966 roku. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Instytut Pedagogiczno - Artystyczny w Kaliszu. Edukację z malarstwa odbyła w pracowni profesora Andrzeja Niekrasza.

Najbardziej lubi malarstwo akrylowe, olejne oraz akwarele. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą. W ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych w galeriach sztuki oraz aukcjach w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie i Poznaniu tj. Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny, Galeria Sztuki „Pragaleria”, 101 PROJEKT Galeria Sztuki Współczesnej, Mazowiecki Dom Aukcyjny, Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki Jagiellońska 1, Galeria Kontrowersyjna, Yegorov Gallery, Popartgaleria, Galeria Mabello, Libra Dom Aukcyjny. Jest również artystą współpracującym na stałe z ART. In House, Galerią Sztuki STALOWA oraz z PIKOTEKA.com w Warszawie. W grudniu 2021 roku jej praca „Przedświt” prezentowana była w teatrze - Teatr 6. piętro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Od 2004 roku pracuje jako nauczyciel plastyki. Swoją pasją, zaangażowaniem oraz miłością do sztuki, motywuje młodych artystów do kreatywnej pracy twórczej.

W ostatnich latach tworzy liczne abstrakcyjne prace, stosując eksplozję kolorów i światła, wydobywając iluzję przestrzeni. Lubi spontaniczność, często stawia intuicyjne znaki podejmowane na poziomie logiki przestrzennej, wprowadzając widza w przestrzeń przeżyć i odczuć świata materii. Największym celem jest stworzenie języka abstrakcji, który w odczuciach i emocjach połączyłby wiele pokoleń i w każdym czasie był aktualny i ponadczasowy.

Abstrakcje nawiązujące do botaniki, to ostatnio częste tematy jej prac. Sugeruje, że emocjonalne powiązanie człowieka jako istoty myślącej z naturą i jej bliskością przywołuje skojarzenia, emocje oraz wspomnienia. Często porusza do głębi, a jednocześnie napełnia mocą, daje energię potrzebną do życia w harmonii z naturą, Na swoim koncie ma wystawy prac z 30–letniego dorobku artystycznego oraz cykle prac poświęcone odkryciu sztuki współczesnej. Poszczególne wystawy pokazały, jak bardzo język abstrakcji może łączyć pokolenia w jedną spójną, emocjonalną całość. Jej cierpliwość, odwaga w podążaniu za głosem serca i miłością do sztuki dają efekty, choć zwykle nie przychodzą od razu. Wytrwałość i wsparcie bliskich, przychylność osób, które opatrzność stawia na jej nowej, trudnej drodze, prowadzą małymi krokami do osobistego sukcesu.