Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

„Kalisz – kraina nocy i dni i pachnących nenufarów”

Dzisiejszy dzień w Młodzieżowym Domu Kultury był niczym obraz, który ożył dzięki ulotnemu zapachowi nenufarów i nostalgicznej aurze kaliskich pejzaży z „Nocy i dni”. W tle rozbrzmiewały gitarowe dźwięki w wykonaniu Mateusza Śnieguli, które dopełniały uroczystą atmosferę podczas wręczania nagród w Konkursie Plastyczno – Fotograficznym “Pejzaże Kalisza - Kraina Nocy i Dni i Pachnących Nenufarów” w Roku Marii Dąbrowskiej.

Przedstawiciele Jury: p. Kajetan Wiśniewski i p. Małgorzata Walczak-Kubiak pięknymi i mądrymi słowami wprowadzili laureatów w temat konkursu, doceniając przy tym efekt - bogactwo talentów autorów prezentowanych na wernisażu prac. Młodzi artyści, nagrodzeni w szerokim przedziale wiekowym, z wielu kaliskich i okolicznych szkół i placówek, udowodnili, że wizja i artyzm nie mają ograniczeń.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przybyli do Galerii SZATNIA MDK 19 czerwca 2024 r., aby wspólnie świętować „Urodziny Kalisza”. Wasza obecność, radość i entuzjazm sprawiły, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Brawa dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych! Dziękujemy również przedstawicielom Miasta – pani Lidii Plajzer oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza – prof. UAM dr hab. Beacie Koteckiej. Nie zapominamy również J o opiekunach artystycznych, którzy inspirowali i wspierali młodych twórców – gratulujemy Wam sukcesu wychowanków! Podziękowania kierujemy także do PTTK Kaliski Oddział im. Stanisława Graevego za pomysł na Nagrodę Specjalną – zaproszenie laureata z aparatem na spacer z przewodnikiem po Kaliszu.

 

Dziękujemy Wam za to, że staliście się częścią kreatywnej społeczności MDK! PROTOKÓŁ z listą laureatów w załączeniu.